KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Gmail z własną domeną – jak to zrobić?

Poczta Gmail z własną domeną w adresie e-mail. Jak działa Google Workspace? Jak skonfigurować? Czy warto?

Domeny

Domena – choć kojarzona przede wszystkim ze stronami internetowymi – jest także wykorzystywana w poczcie elektronicznej. Co zrobić, gdy chcesz korzystać z konta w Gmail, ale jednocześnie spersonalizować je przy użyciu swojej własnej domeny? 

Gmail to dla wielu synonim dobrej poczty elektronicznej. Charakterystyczny interfejs i wygodny dostęp do innych funkcjonalności Google sprawia, że jest to jedno z popularniejszych rozwiązań, gdy chodzi o darmowe konta e-mailowe. A co zrobić, gdy taka podstawowa poczta Ci nie wystarcza i chcesz połączyć Gmail z własną domeną? 

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Gmail a własna domena

Gdy myśli się o dobrej darmowej poczcie elektronicznej, bardzo wiele osób wskaże właśnie Gmail. To rozwiązanie ma bardzo wielu zwolenników, m.in. ze względu na przyjazny interfejs oraz dobre zabezpieczenia. 

Jednak w przypadku użytkowników biznesowych, mało profesjonalnie wygląda adres poczty wykorzystujący nazwę Gmail. Własna domena jest tutaj zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Zresztą – stosowanie adresu poczty elektronicznej we własnej domenie jest coraz częstszym rozwiązaniem także dla użytkowników indywidualnych, którzy wykorzystują taką funkcjonalność do budowania swojej marki osobistej.

Co możesz zrobić w takiej sytuacji. Czy mając własną domenę musisz używać poczty, jaką zapewni Ci Twój dostawca hostingu? Otóż nie – możesz mieć własną domenę i korzystać z udogodnień poczty Gmail. W tym celu potrzebny będzie Ci dostęp do Google Workspace.

Google Workspace – konfiguracja własnej poczty

Google Workspace to system przeznaczony dla firmowego użytkownika usług Google. Jest on dostępny w kilku pakietach. Jego ceny zależą m.in. od zarezerwowanej ilości miejsca w chmurze, liczby maksymalnych użytkowników w spotkaniach video czy też dodatkowej pomocy technicznej. 

Jeżeli zależy Ci na samej poczcie elektronicznej we własnej domenie i nie zamierzasz wysyłać za jej pomocą gigabajtów danych miesięcznie – wówczas nawet najtańszy pakiet może okazać się wystarczający.

Gdy już wybierzesz preferowany pakiet, utwórz konto w Google Workspace, podając przy tym informacje, których wymaga od Ciebie kreator. 

W kolejnym kroku przeprowadź weryfikację domeny. W tym celu Google wygeneruje dla Ciebie kod weryfikacyjny TXT, który należy wprowadzić w panelu administracyjnym domeny. 

Czy warto mieć Gmail z własną domeną?

Chyba nikt nie kwestionuje sensowności korzystania z poczty we własnej domenie. W ten sposób eksponujesz swój profesjonalizm. Możesz też utrzymywać wiele kont w jednej domenie, co ułatwia komunikowanie z członkami Twojego zespołu.

Jednak czy korzystanie z Gmaila z własną domeną faktycznie ma sens? W końcu jest to rozwiązanie płatne i wymaga przeprowadzenia dodatkowej konfiguracji. Przyjrzyj się plusom i minusom takiego rozwiązania i samodzielnie podejmij decyzję.

Jeżeli chodzi o plusy, to trzeba zwrócić uwagę na:

A gdy chodzi o wady, na pewno trzeba zwrócić uwagę na:

Jak widzisz – Gmail z własną domeną to ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Sama konfiguracja usługi nie jest trudna – pamiętaj jednak, że jest to rozwiązanie płatne.

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »