KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny zagraniczne – kiedy możesz z nich skorzystać?

Wszystko o zagranicznych domenach internetowych. Rejestracja, wyszukiwane, rezerwacja, kupno, ogranicznia itd.

Domeny

Każdy kraj ma przydzielone określone rozszerzenie domeny. Jednak czy każdy może zarejestrować nazwę z końcówką należącą do danego państwa? A może taka czynność wiąże się z pewnymi restrykcjami? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Domeny narodowe – czyli ccTLD – to rozszerzenia przydzielane przez ICANN każdemu krajowi. To właśnie dzięki takiemu rozdysponowaniu rozszerzeń w Polsce można rejestrować domeny z końcówką .pl, w Niemczech z .de, a w Hiszpani – .es. Krajowe organizacje w poszczególnych państwach mają jednak różne podejście do tematu restrykcji przy rejestracji domeny.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Domeny zagraniczne – dlaczego warto?

W Internecie możesz spotkać się z różnego typu rozszerzeniami domen. Końcówki adresów mogą być np. funkcjonalne, generyczne czy sponsorowane. Wybór odpowiedniego rozszerzenia wcale nie jest taki łatwy.

Domeny zagraniczne to nazwy, których końcówki nawiązują do skrótu konkretnego kraju. Dzięki nim odwiedzający otrzymuje sygnał, w jakim języku publikowana jest treść danej witryny internetowej.

Rejestracja domeny z zagranicznym rozszerzeniem może być bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Jest to propozycja przede wszystkim dla osób, które:

W takim wypadku firma lub osoba z Polski może mieć interes w rejestracji domeny zagranicznej. Okazuje się jednak, że nie zawsze da się to zrobić ot tak.

Jakie mogą być ograniczenia?

ICANN deleguje kwestie prowadzenia rejestru oraz rejestracji domen dla organizacji krajowych, które działają na konkretnym terenie. To właśnie od tych podmiotów zależy, czy rejestracja domeny na terenie danego kraju wiąże się z jakimiś trudnościami lub ograniczeniami.

Możliwość rejestracji domeny zagranicznej warto analizować pod kątem konkretnej końcówki. Nie ma bowiem jednego typu regulacji, który odnosiłby się do każdego rozszerzenia.

Możesz spodziewać się tego, że domena np.:

Jakie są domeny zagraniczne?

Chcesz dowiedzieć się, jakie są domeny zagraniczne? Koniecznie zapoznaj się z listą domen narodowych.

Domeny zagraniczne to rozszerzenia narodowe przeznaczone dla innych państw. Jak widzisz – w niektórych sytuacjach możesz nie mieć możliwości jej zarejestrowania. W takim wypadku pozostaje Ci skorzystać np. z domeny europejskiej czy rozmaitych rozszerzeń globalnych.

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »