KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny generyczne – dlaczego warto mieć słowo kluczowe w nazwie?

Czy wiesz o tym, że domeny generyczne przeważnie osiągają wyższe kwoty przy ich odsprzedaży? Masz świadomość, że takie adresy pomagają w pozycjonowaniu strony? Zobacz, czym charakteryzuje się domena generyczna i dlaczego warto się nią zainteresować.

Domeny

W najprostszych słowach – domena generyczna to domena pierwszego szczebla, która w nazwie zawiera ogólne słowo podstawowe (keyword). Może to być np. nazwa branży, konkretny produkt lub kategoria usług. Taka nazwa pozwala na łatwe skojarzenie adresu z zawartością strony.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Jaka może być domena generyczna?

Żeby lepiej zrozumieć, czym jest domena generyczna, dobrze jest zestawić ją z nazwami innego typu. Otóż na pewno nie jest to domena własna nawiązująca do marki czy nazwiska administratora adresu. Nie jest to też domena drugiego szczebla (np. .com.pl). Nie jest abstrakcyjna – nie opiera się na tworzeniu nowych słów i konstruktów.

Najczęściej domenę jako generyczną kwalifikuje się adres, który:

Przykłady domen generycznych: psy.pl, szafa.pl, meble.pl, opony.pl, fryzjerdamski.pl.

Domeny generyczne – korzyści

Gdy już wiesz, jak wygląda domena generyczna, warto się nieco pochylić nad konkretnymi korzyściami, jakie może zaoferować Ci taka nazwa. Otóż taki adres:

Słowo kluczowe w nazwie to oczywiście tylko jeden z czynników branych pod uwagę podczas wyceny domeny. Prawda jest jednak taka, że jeżeli zainwestujesz w domenę generyczną, to może to być bardzo dobry wybór dla Twojej strony. A jeżeli kupujesz domenę, żeby na niej zarobić – to może się to okazać naprawdę trafioną inwestycja.

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »