KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Najdroższe domeny – skąd duże ceny adresów?

Domena może być bardzo dobrym źródłem zarobku. Wiedzą o tym osoby zajmujące się obrotem adresami “z drugiej ręki”. Jednak czym cechują się najdroższe domeny i za jakie kwoty są sprzedawane?

Domeny

Niektóre domeny mogą na rynku wtórnym uzyskać zaskakująco wysokie kwoty – nieraz są one nawet sześcio- a nawet siedmiocyfrowe, jak w przypadku najlepszych domen generycznych. Skąd tak wysokie kwoty uzyskiwany za adresy internetowe?

SeoHost
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę u taniego rejestratora domen:

.pl .com.pl .com .net .eu
Rejestracja 9,87 zł 9,87 zł 53,00 zł 52,00 zł 27,00 zł
Odnowienie 56,00 zł 36,00 zł 53,00 zł 52,00 zł 27,00 zł

*ceny domen netto (bez VAT)

Jak wycenić domenę?

Dlaczego niektóre domeny kosztują kilka tysięcy PLN, podczas gdy innych nie da się sprzedać nawet za sto złotych? Jest kilka czynników, które sprawiają, że domena jest w stanie osiągnąć naprawdę wysokie kwoty. Przede wszystkim są to:

Chcesz wiedzieć więcej na temat wyceny domeny? Zapoznaj się z wpisem: Wycena domeny – jak sprawdzić, jaką wartość ma Twoja domena?

Najdroższe domeny – przykłady

Kwoty, za które sprzedawane są najdroższe domeny mogą sprawić, że serce zaczyna bić szybciej. Jak podaje serwis GoDaddy w przypadku transakcji na rynku domen zagranicznych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

Jak widzisz – są to przede wszystkim domeny generyczne, które jasno określają zawartość danej witryny WWW. A jak wygląda ta kwestia w przypadku domen na rynku polskim? Dane pokazują, że:

Wydaje Ci się, że warto rejestrować na siebie domeny z nazwami marek, które już funkcjonują, a nie mają strony internetowej? To raczej nie okaże się dobrą taktyką. W praktyce firma jest w stanie dochodzić swoich praw do nazwy na drodze sądowej. Więcej na ten temat dowiesz się z wpisów dotyczących cybersquattingu oraz typosquattingu.

Inaczej jednak wygląda sprawa, gdy zarejestrujesz domenę zanim dana marka pojawi się na rynku. W takiej sytuacji – jeżeli będziesz mieć szczęście – może Ci się udać sprzedać daną domenę za niemałą kwotę.

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »