KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Najdroższe domeny – skąd duże ceny adresów?

Domena może być bardzo dobrym źródłem zarobku. Wiedzą o tym osoby zajmujące się obrotem adresami “z drugiej ręki”. Jednak czym cechują się najdroższe domeny i za jakie kwoty są sprzedawane?

Domeny

Niektóre domeny mogą na rynku wtórnym uzyskać zaskakująco wysokie kwoty – nieraz są one nawet sześcio- a nawet siedmiocyfrowe, jak w przypadku najlepszych domen generycznych. Skąd tak wysokie kwoty uzyskiwany za adresy internetowe?

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Jak wycenić domenę?

Dlaczego niektóre domeny kosztują kilka tysięcy PLN, podczas gdy innych nie da się sprzedać nawet za sto złotych? Jest kilka czynników, które sprawiają, że domena jest w stanie osiągnąć naprawdę wysokie kwoty. Przede wszystkim są to:

Chcesz wiedzieć więcej na temat wyceny domeny? Zapoznaj się z wpisem: Wycena domeny – jak sprawdzić, jaką wartość ma Twoja domena?

Najdroższe domeny – przykłady

Kwoty, za które sprzedawane są najdroższe domeny mogą sprawić, że serce zaczyna bić szybciej. Jak podaje serwis GoDaddy w przypadku transakcji na rynku domen zagranicznych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

Jak widzisz – są to przede wszystkim domeny generyczne, które jasno określają zawartość danej witryny WWW. A jak wygląda ta kwestia w przypadku domen na rynku polskim? Dane pokazują, że:

Wydaje Ci się, że warto rejestrować na siebie domeny z nazwami marek, które już funkcjonują, a nie mają strony internetowej? To raczej nie okaże się dobrą taktyką. W praktyce firma jest w stanie dochodzić swoich praw do nazwy na drodze sądowej. Więcej na ten temat dowiesz się z wpisów dotyczących cybersquattingu oraz typosquattingu.

Inaczej jednak wygląda sprawa, gdy zarejestrujesz domenę zanim dana marka pojawi się na rynku. W takiej sytuacji – jeżeli będziesz mieć szczęście – może Ci się udać sprzedać daną domenę za niemałą kwotę.

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »