KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Jak odkupić domenę bez problemów?

Nazwa, która Ci się podoba już jest zajęta? Nie przejmuj się – możesz jeszcze próbować ją odkupić od obecnego administratora. Zobacz, jak odkupić domenę i kiedy warto to zrobić.

Domeny

Gdy już wybierzesz odpowiednią nazwę dla swojej witryny może się okazać, że ktoś w sieci Cię ubiegł. Jeżeli adres jest zajęty nie musi to oznaczać, że trzeba przebudowywać plan działań dotyczący danego bloga czy sklepu. Niekiedy – zamiast wymyślać na siłę inną nazwę – lepiej jest domenę po prostu odkupić.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Jak odkupić domenę, zajętą przez kogoś innego?

Czasem domena, którą chcesz zarejestrować dla siebie okazuje się niedostępna. Oznacza to, że dany adres jest zarejestrowany przez kogoś innego. Nie musi oznaczać to, że funkcjonuje strona pod daną nazwą – często niektóre domeny kupowane są wyłącznie w celu zarabiania na obrocie domenami.

Nie oznacza to, że jesteś na straconej pozycji. Adres można odkupić – i nie zawsze musi się to wiązać z gigantycznymi kwotami, jakie osiągają najdroższe domeny

Jak odkupić domenę? Masz następujące wyjścia

Jak przenieść prawa do domeny?

Sprzedaż domeny pomiędzy dwoma osobami polega na zmianie danych w rejestrze domen. Oznacza to, że nie może to być zwykła umowa kupna-sprzedaży. W takiej sytuacje przeprowadza się cesję. 

W przypadku polskiej domeny wystarczy zgłosić u swojego rejestratora domeny wniosek o cesję. Sama procedura zajmie kilka minut. W przypadku niektórych domen zagranicznych można się liczyć z dodatkowymi obostrzeniami przy przenoszeniu praw do adresu. Chcesz poznać szczegóły? Przeczytaj więcej na temat cesji domeny.

Na co uważać przy zakupie domeny?

Gdy chodzi o zakup domeny z drugiej ręki, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Trzeba dokonać wyceny domeny w oparciu o obiektywne czynniki – lepiej nie kierować się w tej kwestii wyłącznie sentymentem wobec danej nazwy.

Co może sprawić, że domena jest warta zakupu? Takie czynniki to np.:

Odkupienie domeny od innego abonenta to często spotykana transakcja na rynku domen. Jak widzisz – wiąże się to z faktem, że wygasająca domena może nowemu użytkownikowi zaoferować sporo korzyści.

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »