KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Generator domen – kiedy warto skorzystać z takiego narzędzia?

Wymyślenie nazwy firmy czy projektu często jest trudnym wyzwaniem. Podobnie jest w przypadku znalezienia odpowiedniej domeny. Jeżeli naprawdę nie masz pomysłu – może Ci się przydać generator domen. Co to takiego?

Domeny

Gdy zakładasz bloga czy sklep internetowy, nazwa wcale nie musi od razu pojawiać się w Twojej głowie. Prawda jest taka, że głowienie się nad znalezieniem właściwych słów może zająć Ci sporo czasu. 

Nie musisz jednak go tracić – jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z generatora nazw domen. Podpowiedź zaproponowana przez takie narzędzie może być zaskakująco dobra. Może się bowiem okazać, że najprostsze pomysły nie zawsze wpadają do głowy.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Generator domen – jak działa?

Generator nazw domen ma za zadanie podpowiedzieć Ci, jaka nazwa jest możliwa do zarejestrowania w Twoim przypadku. Działania tego typu narzędzi przeważnie wygląda dość podobnie – w pierwszym kroku w polu wyszukiwania wpisujesz słowo, które chcesz umieścić w adresie strony. 

Po uruchomieniu generatora, zaproponuje on wyniki obejmujące np.:

Tak zdobyte nazwy mogą Ci się przydać w różnych sytuacjach. Oczywiście jedną z nich jest przygotowanie nazwy dla bloga czy strony internetowej. Jednak bardzo często generator domen okazuje się przydatny w działaniach pozycjonerskich. Jeżeli chcesz budować zaplecze z wykorzystaniem stron zawierających w nazwie domeny słowa kluczowe – taki automatyczny generator może zdecydowanie ułatwić Ci ten proces.

Generatory domen w Polsce i na świecie

Generatory domen to przeważnie narzędzia przygotowane bezpośrednio przez rejestratorów domen. Może się także zdarzyć, że jest to funkcjonalność przygotowana w oderwaniu od operatorów domen, jednak należy to rzadkości.

Ciekawym rozwiązaniem są generatory nazw, które sprawdzają nie tylko dostępność domeny, ale analizują także media społecznościowe. Korzystając z narzędzia StartupNameCheck, możesz zobaczyć, czy dana nazwa jest dostępna także na Facebooku czy Instagramie. Z kolei LeanDomainSearch od razu podpowie Ci, czy dana wariacja na temat nazwy nie jest za długa np. dla konta na Twitterze.

Generatory nazw domen to przydatne narzędzie, jeśli nie chcesz tracić czasu na wymyślanie nazwy domen. Nie oczekuj jednak cudów – w zdecydowanej większości zaproponują Ci one wyłącznie kilka prostych propozycji czy wariacji na temat słowa kluczowego. Jednak – jeżeli nie masz pomysłu, to każda tego typu inspiracja może okazać się bardzo przydatna.

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »