KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Zarabianie na domenach – jak się za to zabrać?

Wizja zarabiania na domenach jest dla Ciebie kusząca? Oczywiście nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ faktycznie sprzedaż adresów na rynku wtórnym bywa sposobem na niemały zarobek. Jednak jak się za to zabrać?

Domeny

Masz świadomość, że domena to nie tylko adres strony internetowej, ale także sposób na zarobek niemałych pieniędzy? Prawa do danej nazwy można sprzedać za naprawdę atrakcyjne pieniądze.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Zarabianie na domenach – czy warto?

Kiedy się patrzy na najdroższe domeny, takie kwoty robią naprawdę ogromne wrażenie. Faktycznie – gdy pomyśli się, że polskie domeny można sprzedawać za kilkaset tysięcy złotych, a globalne rozszerzenia domen za miliony dolarów – oczekiwania robią się wielkie.

Prawda jest taka, że tak szokujące ceny domen zdarzają się rzadko. Przeważnie dzieje się to wtedy, gdy ma miejsce splot bardzo wielu sprzyjających okoliczności. Większość transakcji na rynku domen opiewa na zaledwie ułamki tego typu kwot. 

Nie oznacza to jednak, że zarabianie na domenach jest niemożliwe – wręcz przeciwnie. Za każdym razem, gdy dokonujesz ich sprzedaży po cenie wyższej od kosztów rejestracji – to jest to dla Ciebie źródłem zarobku (o ile oczywiście dokonasz tego w pierwszym okresie rozliczeniowym). 

Jeżeli jesteś posiadaczem szerokiego katalogu domen o dobrym autorytecie – możesz liczyć na całkiem atrakcyjne sumy. Nie zawsze staną się one dla Ciebie jedynym źródłem dochodu – jednak mogą być świetnym sposobem na dodatkowe zastrzyki finansowe do budżetu.

Jak zacząć zarabiać na domenach?

Zapewne domyślasz się, że aby móc zarabiać na sprzedaży domen – najpierw trzeba… je posiadać. Abonentem domeny stajesz się w momencie rejestracji danego adresu u rejestratora. Domena jest aktywna jedynie tak długo, jak ją opłacasz. W związku z tym podczas oceny rentowności danej transakcji, koniecznie weź pod uwagę koszty utrzymania domen

Gdy zdecydujesz się na sprzedaż posiadanej przez siebie domeny, musisz przeprowadzić jej gruntowną wycenę. Podczas tej czynności lepiej opierać się na twardych czynnikach, a nie na… swoich wyobrażeniach o potencjale posiadanego adresu. Skup się np. na:

Dowiedz się więcej z wpisu: Wycena domeny – jak sprawdzić, jaką wartość ma Twoja domena?

Jeżeli już znasz cenę, pozostaje kwestia znalezienia kupca. Nie zawsze możesz liczyć na to, że osoba zainteresowana sama się do Ciebie zgłosi w tej sprawie. W związku z tym możesz wystawiać swoją domenę np. na:

Jeżeli już masz kupca – musisz przekazać mu prawa do domeny. Czynność ta nie zajmuje wiele czasu. Żeby to zrobić, wystarczy skontaktować się z rejestratorem domeny – w wielu przypadkach można to bez problemu przeprowadzić online. Dowiedz się więcej na ten temat z wpisu: Cesja domeny – czyli jak przenieść prawa do domeny na inną osobę?

Gdy już dojdzie do sprzedaży – Tobie wystarczy tylko podsumować zyski. Jednak jak zadbać o to, aby były one jak najwyższe?

Jak odnosić sukcesy podczas sprzedaży domen?

Pamiętaj o tym, że:

Zarabianie na domenach to oczywiście ciekawy sposób na życie. Szczególnie, jeżeli masz dobrą intuicję oraz możesz sobie pozwolić na wygospodarowanie pewnego budżetu na wykupienie katalogu adresów.

Pamiętaj także, że sprzedaż domen na rynku wtórnym to nie jedyny sposób na zarabianie na domenach. Wiedz o tym, że jednym ze sposobów na zarabianie na domenach jest także tzw. parking domen. Miej też na uwadze, że niektórzy rejestratorzy mają w ofertach także programy partnerskie. Takie afiliacyjne programy sprawiają, że możesz liczyć np. na ustalony procent od domeny sprzedanej z Twojego polecenia.

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »