KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny dla firm

Propozycje domen internetowych dla firm, korporacji i biznesu z różnych branż. B2B i B2C. Handel, produkcja, pośrednictwo i inne.

Domeny

Dobra strona firmowa może pomóc Ci w rozwoju biznesu. A jednym z jej najważniejszych elementów jest… odpowiednia domena. Przy wyborze adresu dla strony firmowej istotna jest nie tylko nazwa, ale także rozszerzenie.

Rozszerzenia domen – to tzw. końcówki. To element, który znajduje się po nazwie w adresie strony internetowej – np. .pl lub .com. Jednak dobrze jest mieć świadomość, że katalog tego typu rozszerzeń jest znacznie szerszy. 

Nie tylko .pl i .com

Jaka domena przychodzi jako pierwsza na myśl, gdy zastanawiasz się nad zakupem adresu dla swojej strony? W Polsce zdecydowana większość osób wskaże na typ krajowy domeny – .pl

A jak zaznaczyć, że firma działa na arenie międzynarodowej? Do głowy nasuwa się przede wszystkim rozszerzenie .com – czyli skrót od angielskie słowa “company” oznaczającego firmę.

Gdy firma działa przede wszystkim na rynku europejskim – bezpiecznym, a przy tym uniwersalnym rozwiązaniem może być końcówka domeny .eu.

Domeny funkcjonalne lub lokalne?

Wybierając domeny możesz skorzystać z szerokiego katalogu polskich rozszerzeń globalnych lub funkcjonalnych. Choć to domeny drugiego szczebla – czyli dłuższe – to jednak mogą być ciekawym rozwiązaniem dla firm, które chcą zaakcentować czy to swój obszar działania – czy swój zakres usług.

W przypadku domen regionalnych możesz zdecydować się np. na:

Oczywiście miej świadomość, że lista rozszerzeń lokalnych jest znacznie szersza.

Natomiast domeny funkcjonalne dla firm to np.:

Nowe domeny dla nowoczesnych firm

Jednak czy w przypadku firm należy ograniczać się wyłącznie do tych 3 typów domen? Oczywiście, że nie. Katalog końcówek jest zdecydowanie szerszy – możesz wybierać także z wielu innych rozszerzeń. 

Firma, która chce zaakcentować nowoczesny charakter i wyróżnić się poprzez unikatową domenę, może skorzystać z rozszerzeń domen nTLD. Przykłady takich nowych rozszerzeń to:

To oczywiście tylko wybrane rozszerzenia, z których możesz korzystać podczas rejestrowania domeny. Zauważ, że każde z nich może dodać estymy dla Twojej firmy lub zaakcentować np. jej międzynarodowy charakter.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Zobacz: domeny w pozostałych branżach

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »