KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny dla stron osobistych, wizytówek i CV

Propozycje domen internetowych dla stron osobistych, wizytówek, portfolio i wirtualnych CV. .id, .me, .bio i inne.

Domeny

Budując markę osobistą, potrzebujesz strony, która będzie w pewnym sensie Twoją wizytówką. Taka witryna powinna od razu wskazywać, że jest to strona poświęcona przede wszystkim Tobie. Może w tym pomóc domena z odpowiednią końcówką.

Aby budować markę osobistą potrzebna jest nie tylko obecność w mediach społecznościowych, ale także dobrze przygotowana strona internetowa, gromadząca informacje na Twój temat. Bardzo istotne, aby strona miała własną domenę – która będzie nawiązywać np. do Twojego imienia i nazwiska. Jednak jakie rozszerzenie będzie dobrze współgrać z taką nazwą?

Domeny dla stron osobistych, wizytówek i CV online

Rejestrując domenę możesz wybierać z szerokiego katalogu końcówek domen. Mogą to być zarówno rozszerzenia domen krajowe, jak i domeny globalne

W przypadku stron osobistych najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest domena krajowa. Końcówka .pl po Twoim imieniu i nazwisku wygląda estetycznie i profesjonalnie. Jednak – takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy strona jest przeznaczona dla odbiorcy z Polski.

Możesz także zdecydować się na domenę drugiego szczeblu. Strona osobista z końcówką .priv.pl może wyglądać naprawdę atrakcyjnie.

Gdy natomiast strona ma trafiać do odbiorców z wielu krajów, znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się jedno z rozszerzeń o międzynarodowym potencjale. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad użyciem końcówki .com lub domeny .eu.

Pamiętaj, że w domenie nie chodzi tylko o stronę, ale także o pocztę elektroniczną. Mając wykupioną domenę osobistą możesz założyć e-maile dla całej rodziny w domenie kowalski.pl – np. [email protected], [email protected] itd. Więcej: E-mail we własnej domenie

Nazwisko w końcówce domeny

Wybierając domenę dla strony osobistej, niekiedy końcówka może być potraktowana jako np. element nazwiska. W jaki sposób?

Jeżeli zdecydujesz się na końcówkę

A jeżeli dany adres jest już zajęty, możesz zdecydować się na umieszczenie nie tylko nazwiska ale także imienia w adresie strony (np. jankowal.ski). 

Nowe rozszerzenia dla wizytówek i życiorysów

W przypadku tworzenia strony-wizytówki, możesz jednak skorzystać także z innych, nieco bardziej oryginalnych rozszerzeń. Mowa o nowych domenach typu nTLD. Dzięki nim, możesz kreatywnie podejść do zaprezentowania CV czy pokazania swojej oferty. Takie rozszerzenia to np.:

Widzisz, że istnieje wiele sposobów na zaznaczenie, że dana strona internetowa to Twoja strona-wizytówka. Dobrze dobrane rozszerzenie może sprawić, że już sam adres takiej witryny będzie przyciągać uwagę.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Zobacz: domeny w pozostałych branżach

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »