KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny dla usług internetowych i branży IT

Propozycje domen internetowych dla internetowych usług online i firm z branży IT. Rozszerzenia domen .app, .it, .io i inne.

Domeny

Strona firmy IT powinna wyróżniać się na tle konkurencji. Można to zrobić między innymi poprzez nietuzinkową domenę z niemniej oryginalnym rozszerzeniem.

Firmy z branży usług internetowych i IT chętnie akcentują swoje zamiłowanie do nowych technologii. Wybierając domenę dla takiej firmy możesz wybierać z naprawdę szerokiego katalogu nowoczesnych i chwytliwych rozszerzeń, które akcentują “technologiczny” aspekt witryny.

Jakie domeny dla firm IT?

Szukając domeny dla strony internetowej, jednym z najczęstszych wyborów jest rozszerzenie domeny .pl. Taka końcówka jest uniwersalna – pasuje do każdej branży. Jest też krótka i sprawia, że adres witryny jest stosunkowo łatwy do zapamiętania.

Problemem jest jednak to, że taki typ wskazuje, że strona jest przystosowana przede wszystkim dla polskiego odbiorcy. Jeżeli firma ma zasięg międzynarodowy (jak to często bywa w branży IT), znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybór domeny globalnej (np. .com) lub domeny europejskiej (.eu). 

W przypadku firm z branży IT niezwykle ciekawą może być także domena krajowa, ale… z Włoch. Dlaczego? Bo ma ona końcówkę .it. Dzięki temu adres strony w sposób jasny wskazuje, że witryna dotyczy tematyki technologii informatycznych.

Dużą popularnością cieszy się także domena przypisana do Brytyjskiego Terytorium Oceanu Indyjskiego. Końcówka .io kojarzy się bowiem ze skrótem Input/Output, co od razu wskazuje na jej multimedialny charakter.

Nowe domeny dla usług internetowych i IT

Jednak w przypadku firm świadczących usługi internetowa oraz IT, możesz korzystać także z bardzo szerokiego katalogu domen nTLD. Takie nowe rozszerzenia (pierwszego szczebla) sprawiają, że adres strony wygląda nowocześnie, a przy tym może w atrakcyjny sposób eksponować tematykę witryny. 

Takie rozszerzenia to np.:

Firmy z branży IT mają wiele sposobów na to, aby już sam adres ich strony przyciągał uwagę. W przypadku tego typu witryn, warto postawić na oryginalne rozwiązania, które pozwolą Ci się wyróżnić.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Zobacz: domeny w pozostałych branżach

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »