KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny dla fotografów i grafików

Propozycje domen internetowych dla fotografów i grafików. Rozszerzenia domen .camera, .design, .studio i inne.

Domeny

Czemu strona dla grafika i fotografa jest taka ważna? Bo dzięki niej odwiedzający może poznać poziom i doświadczenie danej osoby. Żeby strona była użyteczna i funkcjonalna, warto wybrać domenę z odpowiednim rozszerzeniem – dowiedz się jakim.

Strony fotografów i grafików mają dwa główne cele. Po pierwsze – mają one poinformować o działalności tego typu osób. Jednak drugim – i nieraz zdecydowanie ważniejszym – celem takich stron jest zaprezentowanie portfolio. Żeby taka witryna łatwo zapadała w pamięć i by dobrze wyglądała na wizytówce – dobrze jest wybrać domenę o odpowiednim rozszerzeniu.

Rozszerzenia dla grafików i fotografów

Zakładając stronę dla grafika czy fotografa, bardzo istotnym czynnikiem jest odpowiednia domena. Nie skupiając się na samej nazwie, warto zwrócić uwagę, że istotną częścią adresu jest także rozszerzenie.

Domena krajowa .pl przychodzi na myśl jako pierwsza. Dzięki temu grafik może od razu zaznaczyć, że strona jest przygotowana w języku polskim oraz jest przeznaczona dla polskiego odbiorcy

Jednak w przypadku grafików i projektantów szukających partnerów i klientów zza granicy, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie domena o globalnym potencjale. Taki adres może wykorzystywać rozszerzenie .com lub .org.

Graficy i fotografowie – żeby zaakcentować artystyczny charakter swojej działalności – mogą korzystać także z rozszerzeń domen funkcjonalnych. Żeby to zrobić, warto sprawdzić domenę .art.pl.

Nowe domeny dla FOTO i grafików

Ciekawym rozwiązaniem może być także wybór jednego z nowych rozszerzeń domen. Katalog tego typu końcówek jest naprawdę szeroki, a niektóre z nich są wręcz stworzone dla grafików i osób kreatywnych.

Spójrz np. na:

Gdy szukasz domeny dla kreatywnej branży, wcale nie musisz wybierać wyłącznie ze “standardowych” rozszerzeń, takich jak .pl czy .com. Katalog rozszerzeń nTLD sprawia, że bez problemu znajdziesz także liczne bardziej oryginalne rozwiązania.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Zobacz: domeny w pozostałych branżach

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »