KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny dla programistów

Propozycje domen internetowych dla programistów i webdeveloperów. Rozszerzenia domen .tech, .site, .xyz i inne.

Domeny

Programiści chętnie zaznaczają swoją nowoczesność oraz wiedzę technologiczną już w nazwie swojej firmy. W takiej sytuacji warto wesprzeć się także nowym rozszerzeniem typu nTLD.

Programista – czy to jako freelancer, czy w ramach większego software house’a – ma stronę po to, aby dzielić się informacjami o swoich umiejętnościach, ale jednocześnie by prezentować swoje dotychczasowe prace. Dobra strona programisty powinna mieć też atrakcyjny, łatwy do zapamiętania adres. Duża w tym rola rozszerzenia domeny.

Standardowe rozwiązania dla programisty

Myśląc o najpopularniejszych stronach w Polsce, można zauważyć, że większość z nich wykorzystuje końcówkę domeny .pl. Nie powinno to dziwić – domena krajowa to często pierwszy wybór podczas szukania adresu dla witryny internetowej.

Oczywiście programista także może zdecydować się na stronę z takim rozszerzeniem. Prawda jest jednak taka, że tego typu osoby coraz częściej pracują w międzynarodowym, globalnym gronie, w związku z tym same strony także często przygotowywane są wyłącznie w języku angielskim. W takiej sytuacji polskie rozszerzenie może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Znacznie lepiej jest zdecydować się na rozszerzenie globalne domeny typu .com. To rozwiązanie polecane jednak przede wszystkim firmom – w końcu .com oznacza company, czyli firmę.

A co, jeżeli zarówno .pl, jak i .com po prostu… nie brzmią dobrze z nazwą samej strony internetowej? W takiej sytuacji możesz wybierać z bogatego katalogu tzw. nowych rozszerzeń.

Domeny zagraniczne dla programistów

Wśród programistów ogromną popularnością cieszą się także dwie charakterystyczne domeny krajowe. Chodzi o Włochy oraz Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego. Nie chodzi jednak o duży sentyment do tych dwóch miejsca, ale o końcówki idealnie kojarzone z branżą IT. 

Zauważ, że:

Nowe domeny dla programistów

Rozszerzenia domen typu nTLD to tzw. nowe domeny. Dzięki nim pula dostępnych adresów jest znacznie szersza, a proponowane końcówki bywają znacznie ciekawsze od standardowych rozszerzeń domen.

W przypadku domen nTLD dla programistów możesz wybierać np. z:

Nie wiesz jakie rozszerzenie wybrać dla strony programisty? Jak widzisz możesz wybierać z bardzo szerokiego katalogu końcówek. Wiele z nich będzie doskonale współgrać z nazwą nowoczesnej firmy.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Zobacz: domeny w pozostałych branżach

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »