KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny dla sklepu internetowego

Propozycje domen internetowych dla sklepów internetowych i branży e-commerce. Rozszerzenia domen .store, .sklep.pl, .shop.pl i inne.

Domeny

Gdy zastanawiasz się nad wyborem domeny dla konkretnej strony czy projektu, przeważnie myślisz o tym, jaką nazwę wybrać. Jednak rozszerzenie jest równie istotne. Jaki typ domeny wybrać dla sklepu internetowego?

Sklep internetowy musi mieć chwytliwą nazwę, a jednocześnie dobrze, aby nawiązywała ona do branży, w jakiej prowadzona jest sprzedaż. Bez wątpienia domena generyczna jest do tego doskonałym rozwiązaniem. Gdy już wymyślisz, jaka nazwa będzie dla Ciebie najlepsza – zwróć uwagę także na wybrany typ, czyli rozszerzenie.

Domena polska lub globalna – wybór oczywisty

Gdy mowa o rozszerzeniach domen, do głowy przychodzi przede wszystkim końcówka .pl lub .com. To prawda – takie nazwy idealnie pasują do niemal każdej nazwy. 

A może domena funkcjonalna?

Nieco mniej oczywistym rozwiązaniem – a jednocześnie mogącym być strzałem w dziesiątkę dla sklepu internetowego – jest skorzystanie z rozszerzeń drugiego poziomu. Domeny funkcjonalne utrzymywane przez NASK, które sprawdzą się w e-commerce to np.:

Atrakcyjna domena nTLD

Jednak rynek domen jest znacznie szerszy – możesz wybierać także z wielu innych rozszerzeń, które będą idealnie pasować do Twojego projektu, bloga czy strony.

W przypadku sklepów internetowych możesz postawić np. na końcówkę:

Jak widzisz – masz bardzo szeroki wybór rozszerzeń, które nadają się dla sklepów internetowych. Pamiętaj – że o sukcesie domeny w dużej mierze przesądza chwytliwość oraz odpowiednie dopasowanie do treści strony.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Zobacz: domeny w pozostałych branżach

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »