KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny dla prawników i radców prawnych

Propozycje domen internetowych dla prawników, kancelarii prawnych i radców prawnych. Rozszerzenia domen .law, .legal i inne.

Domeny

Jaką domenę powinien mieć prawnik? Z jednej strony musi ona wpadać w ucho, ale z drugiej powinna eksponować rangę i powagę świadczonych usług. Zobacz, z jakich rozszerzeń możesz skorzystać, by mieć szansę na znalezienie lepszej domeny.

W branży prawniczej funkcjonuje szereg kancelarii, jak i również prywatnych praktyk. To także wiele specjalistów zajmujących się doradztwem prawnym. Tak duża konkurencja sprawia, że znalezienie najlepszych domen (np. domen generycznych), jest dość trudne. Jednak prawda jest taka, że możesz wybierać z bardzo szerokiego katalogu rozszerzeń – co zwiększa szanse na znalezienie idealnego adresu.

Jakie domeny dla prawników?

W przypadku stron internetowych prawników czy kancelarii prawniczych najbardziej bezpiecznym i neutralnym rozwiązaniem będzie domena z końcówką .pl. To rozszerzenie wskazuje, że strona jest przeznaczona dla odbiorców z Polski. Zresztą – większość polskich internautów niemal domyślnie wpisuje .pl na koniec większości adresów internetowych. 

Jeżeli jednak Twoja kancelaria działa na arenie międzynarodowej, warto zastanowić się nad rozszerzeniem o szerszym zakresie oddziaływania. Końcówka domeny .eu jest idealna dla firm, które działają na terenie krajów Unii Europejskiej. Z kolei domena .com pozwoli zaakcentować globalny charakter Twojej działalności.

Z kolei końcówka .org to rozwiązanie idealne dla organizacji (np. zajmujących się nadzorowaniem działalności prawniczej w danym kraju).

Domeny lokalne dla prawników

Jednak większość kancelarii prawniczych działa regionalnie, w związku z tym warto zdecydować się na końcówkę, która od razu wskazuje na miejsce, w którym świadczysz usługi. Dzięki temu klient z Bydgoszczy od razu będzie wiedzieć, że dana kancelaria jest z jego okolicy. 

Lista takich końcówek jest bardzo szeroka. Przykładowo może to być:

Domeny nTLD dla prawników – jakie wybrać?

Możesz jednak zdecydować się także na inne rozszerzenie. Szczególnie atrakcyjne mogą być domeny typu nTLD, które są przeznaczone przede wszystkim dla firm z branży prawniczej.

Takie końcówki to np.:

Wybór domeny może być bardzo istotny dla popularności strony internetowej – dlatego warto stawiać na ciekawe rozwiązania. Oczywiście trzeba też zadbać, żeby strona korespondowała z prestiżem i powagą prowadzonej działalności. Szeroki wybór rozszerzeń sprawi, że wybór odpowiedniego adresu będzie na pewno łatwiejszy, niż mogłoby się wydawać.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Zobacz: domeny w pozostałych branżach

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »