KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny dla blogerów

Propozycje domen internetowych dla blogerów i blogów online. Domeny z rozszerzeniem .BLOG, i wiele innych.

Domeny

Blog internetowy to doskonały sposób na dzielenie się treścią z internautami. Jednak, żeby taka strona osiągnęła sukces – potrzebna jest m.in. dobra domena, która będzie wpadać w ucho i pozwoli Ci wyrobić markę dla Twojego bloga.

Dobra domena to podstawa dla popularnej strony internetowej. Jeżeli adres i nazwa nie są charakterystyczne, to odbiorcy mogą szybko zapomnieć nawet o wartościowym blogu. Jak wybrać domenę dla bloga, żeby zwiększyć szansę na jego sukces?

Podstawowe wybory domeny dla bloga

Bez wątpienia w przypadku polskich stron, dominują strony z rozszerzeniem krajowym domeny .pl. W ten sposób akcentujesz, dla kogo przeznaczona jest treść witryny. 

W przypadku blogów znacznie rzadziej wybiera się rozszerzenia domen typu .com czy .org – w końcu takie strony nie są kojarzone z międzynarodowymi firmami czy organizacjami.

A co z domenami regionalnymi? Takie rozszerzenia mogą być ciekawym rozwiązaniem dla blogów, które mają lokalny charakter. Jeżeli chcesz np. pisać o sprawach z Twojego miasta, takie rozszerzenie może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Pamiętaj także o tym, że blogerzy niekiedy decydują się na domenę .wordpress.com. Czy warto ją wybrać? Przeczytaj wpis: Strona na WordPress a domena – o czym warto pamiętać?

Nowe domeny dla blogów?

Jednak rynek domen stale się rozszerza. Dzięki adresom typu nTLD możesz wybierać także z nazw o nieoczywistych końcówkach. Ich atrakcyjność zależy oczywiście od tematyki konkretnego bloga.

Gdy zastanawiasz się nad domeną dla bloga, ciekawym rozwiązaniem może być np. końcówka:

Chcesz wyróżnić się w blogosferze? Zadbaj o to, aby Twoja domena również była łatwa do zapamiętania i charakterystyczna. Jak widzisz – wybór typu rozszerzenia może mieć na to duży wpływ.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Zobacz: domeny w pozostałych branżach

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »