KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny dla biur i agentów nieruchomości

Propozycje domen internetowych dla biur nieruchomości, agentów i deweloperów. .agency, .apartments, .house i inne.

Domeny

Strona dla biura lub agenta nieruchomości powinna już na pierwszy rzut oka wskazywać na to, że zajmuje się ona pośrednictwem w sprzedaży mieszkań, domów czy działek. Duża w tym rola domeny – a także… jej rozszerzenia.

Wybierając domenę dla strony, warto mieć na uwadze, że ważna jest nie tylko sama nazwa, ale również zastosowane rozszerzenie domeny. W końcu adres strony jest tworzony zarówno przez to, co jest przed, jak i po “kropce”. Zastosowana końcówka może sprawić, że dany adres będzie łatwy do zapamiętania i prosty do wprowadzenia. Co więcej – niektóre rozszerzenia mogą nawet jasno wskazywać na to, że strona zajmuje się nieruchomościami.

Standardowe domeny dla firm z branży nieruchomości

Patrząc na strony rejestrowane w Polsce, doskonale widać, że dominującym rozszerzeniem jest typ domeny .pl. Taka końcówka wskazuje, że strona jest przeznaczona dla odbiorcy z Polski. W przypadku stron dla agencji nieruchomości możesz jasno określić, że dany podmiot pośredniczy w obrocie mieszkań wyłącznie w naszym kraju.

Jeżeli jednak strona działa na międzynarodowych rynkach – czy to europejskich, czy globalnych – warto wybierać adresy kończące się na .eu lub .com

W przypadku agentów nieruchomości działających wyłącznie na terenie miasta lub województwa, można pokusić się także o lokalne (regionalne) rozszeżenia domen. Takie rozwiązania to np. slask.pl czy waw.pl.

Pamiętaj, że agenci nieruchomości mogą korzystać także z szerokiego katalogu domen funkcjonalnych. Końcówki takie jak .nieruchomosci.pl lub .realestate.pl mogą być dobrą propozycją dla agentów działających w Polsce. Wybierając nazwę, pamiętaj jednak, aby nie była ona zbyt długa – w połączeniu ze zbyt rozwiniętą końcówką, adres może się bowiem znacznie wydłużyć. 

Nowe rozszerzenia dla biur i agentów nieruchomości

Jednak wybierając domenę dla swojej strony możesz korzystać ze znacznie szerszego katalogu rozszerzeń. Przyjrzyj się tzw. domenom nTLD.

Wśród końcówek, które będą doskonałe dla firm z branży nieruchomości, warto zwrócić uwagę na:

Tworząc stronę internetową dla firmy z branży nieruchomości, kwestia odpowiedniego doboru adresu jest bardzo istotna. W końcu dobry adres zapada w ucho i jest łatwy do wpisania w przeglądarkę. Jak widzisz – masz bardzo szeroki wybór, więc warto postawić na oryginalne rozwiązania, które pozwolą wyróżnić się na tle konkurencji.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Zobacz: domeny w pozostałych branżach

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »