KupnoDomen.pl Kompendium wiedzy o domenach internetowych.

Domeny dla biur podróży i stron o podróżach

Propozycje domen internetowych dla biur podróży, apartamentów, hoteli i stron o podróżach oraz turystyce. .city, .country, .camp i inne.

Domeny

Gdy zakładasz stronę dla biura podróży lub strony o podróżach, bardzo istotna jest nazwa, na którą się zdecydujesz. Warto wiedzieć, że w tej branży możesz wybierać z wielu oryginalnych rozszerzeń.

Zarówno biuro turystyczne, jak i blog podróżniczy, powinny mieć domenę, która akcentuje tematykę strony. Jednak istotna jest nie tylko nazwa, ale także zastosowana końcówka. Warto mieć świadomość, że biura podróży oraz strony o podróżach mają możliwość wybierania z ogromnej ilości rozszerzeń, które będą wręcz idealne dla firm z branży turystycznej.

Domeny dla branży turystycznej

Firmy działające w branży turystycznej w swoich nazwach często akcentują symbole związane ze słońcem, podróżą, wypoczynkiem itd. Nic dziwnego – w końcu dzięki temu przykuwają uwagę odbiorcy, odwołując się do emocji i sentymentów

W przypadku wyboru domeny ważna jest jednak nie tylko sama nazwa, ale także końcówka (rozszeszenie) domeny. Wiele biur podróży i stron z tej branży korzysta z domeny krajowej .pl. To praktyczne i uniwersalne rozwiązanie. Z kolei firmy, które kierują swoją ofertę do klientów z wielu krajów, mogą korzystać także z domen globalnych np. .com lub domen europejskich – .eu.

Można jednak także zawęzić obszar działania – korzystając z domen regionalnych. Dzięki nim odwiedzający może spodziewać się, że na danej stronie znajdzie ofertę np. przewodnika specjalizującego się w danym regionie. Takie końcówki to np. .beskidy.pl czy .zachpomor.pl. 

Możliwe jest także skorzystanie z domeny funkcjonalnej, która wskazuje, że strona poświęcona jest turystyce. W Polsce są to końcówki takie jak:

Nowe domeny dla branży turystycznej

Jednak do dyspozycji są także tzw. nowe domeny nTLD. To nowoczesne rozszerzenia pierwszego szczebla, które nie tylko oryginalnie się prezentują – ale przede wszystkim nawiązują do tematyki strony i są łatwe do zapamiętania.

Wybrane nowoczesne rozszerzenia to np.:

Prowadząc stronę w branży turystycznej możesz wybierać z szeregu naprawdę interesujących rozwiązań. Warto postawić na kreatywne rozwiązania, które pozwolą się wyróżnić Twojej stronie – już z poziomu samej domeny.

Wyszukiwarka domen .dotisto
Wyszukiwarka domen internetowych

Znajdź wolną domenę wśród 1200+ rozszerzeń:

Zobacz: domeny w pozostałych branżach

Zaoszczędź nawet 59,8% na kosztach utrzymania domen.
Zobacz ofertę taniego rejestratora domen. Sprawdź »